Dovoz aut z USA,
Kanady, Japonska
a Brazílie

Auto z USA je výhodná investice

Z ekonomického hlediska je dnes pořízení dopravního prostředku v USA naprosto logické. U aut do sedmi let stáří takto šetříte 10-20%. Jak je to možné? Nákupní ceny jsou na americkém kontinentu tak nízké, že i když si k nim připočtete dopravu, clo, DPH a náklady na konverzi vozidla na evropskou normu, je výsledkem již zmíněná úspora.

Ještě zajímavější je situace okolo starých aut (od roku výroby 1988 a starší). V poslední době celosvětově zájem o nákup autoveteránů roste. Není žádným tajemstvím, že investice do historického auta je dnes jednou z nejvýnosnějších a zároveň nejméně riskantních. Dávno již překonala ukládání peněz do obrazů, starožitného nábytku nebo historických zbraní. Jiné formy zhodnocení uspořených finančních prostředků (třeba bankovní produkty) ani nebudeme zmiňovat.

Fundované analýzy vývoje investičních příležitostí naleznete například na www.knightfrank.com/wealthreport.

Samozřejmě, že o úspěšnosti investice rozhoduje mnoho faktorů. Především výběr a stav vozidla.

Auta, která byla vyrobená ve velkých sériích a jsou populární od doby svého vzniku až dodnes, jsou sázkou na jistotu. Jejich zhodnocení se sice pohybuje v nižších procentech, ale protože jejich cena je relativně nízká, je o ně velký zájem mezi širokou veřejností. Jinými slovy: takové auto pořídíte za pár korun a kdyby Vás náhodou omrzelo, tak ho druhý den prodáte s dobrým ziskem. Takovým klasickým případem je Ford Mustang z let 1964 až 1969.

Pokud toužíte po zajímavější investici, tak musíte hledat modely vyrobené v co nejmenších počtech. Prostě raritní kusy, modely již zaniklých automobilek, atd. Meziroční zhodnocení se pak může pohybovat v úplně jiných hodnotách, ale je také potřeba vzít v úvahu, že v případě potřeby takové auto neprodáte ze dne na den. Svého solventního kupce si bude hledat o chvilku déle.

Výše popsané se týká veteránů obecně, ale má svá regionální specifika. Například budete-li investovat do automobilů tuzemské výroby, zhodnocení bude vysoké, ale jedině za předpokladu, že případný prodej bude v rámci naší republiky. Jinde není zájem. Pokud ale budete potřebovat prodat amerického veterána, zájem o něj je nejen u nás, ale i celosvětově.

Americký trh má několik zásadních výhod: je obrovský, ceny jsou nízké, auta jsou většinou zachovalá a v neposlední řadě obsahuje i mnoho evropských modelů, které se na našem kontinentu už shání těžko anebo za výrazně vyšší ceny.

Nevýhodou je, že zásluhou rostoucího zájmu z celého světa, se už i ten americký trh tenčí.

Více o dovozu aut

Nejlevnější dovoz auta z Ameriky

Váš vůz naložíme kdekoli na americkém kontinentu a v kontejneru přepravíme lodí do Evropy. Cena dopravy veterána z USA do ČR od 35.000,- Kč + 0% clo + 7% DPH. Proclíme na vstupu do EU, přihlásíme na veteránské značky a pojistíme za 1/12 běžné ceny.

Více informací

Jak a kde nakoupit nejlepšího veterána?

Existují spolehlivé prodejní servery, případně Vám pomůžeme s prověřením prodejce, nebo zajistíme převod peněz do USA. Zajímá Vás Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Ford F100, Dodge Challenger, Porsche 911 a další, nebo Vaší inspirací budou slavná auta z filmů?

Více informací